Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Pražská apokalypsa, den 17: Blbá nálada je tady.

17. 03. 2020 20:47:24
Rozkazy jsou vydány, všichni připravení v zákopech s rouškami a domácí dezinfekcí čekají co přijde dál. Čas se zastavil, nejde nic plánovat, poslední dny se měnila situace každý den.To, jak si vedeme, se dozvíme nejdřív za týden.

Do té doby můžeme jen sedět doma, sledovat jak rostou čísla nemocných a hrát piškvorky. A nebo šít roušky. Protože cokoliv dělat je lepší než bezmocně sledovat jak se o nás starají z televize mluvící hlavy politiků, vrhnul se národ s plnou vervou do šití a chránění okolí. Ti pomalejší sedí u internetu a skuhrají, že nemají roušku a kde si ji tak asi mají pořídit, ti bystřejší vytáhli šátky, trička nebo šicí stroje. Je to fajn, kdo si hraje, nemá depku. A proto přihodím pár zpráv, protože věci se hýbou, ne že ne.

Islámský stát kvůli koronaviru zakázal džihádistům cesty do Evropy.

S testováním nově pomůže Akademie věd. Zvládne až 4000 vzorků denně. Stát přestal trvat na ISO certifikaci, diagnostika se konečně může rozjet a třeba se brzy dostane i na vás.

Ministerstvo zdravotnictví dočasně povolilo užití experimentálního léku Remdesivir americké firmy Gilead. Nemocnice ho žádá pro pacienta v kritickém stavu.

Švýcarská farmaceutická firma ROCHE vyvinula rychlotest, který už získal CE označení. Od neděle půjde do distribuce. Z Česka vyrazil letecký speciál, který má přivézt 100 000 rychlotestů z Číny. Testy se dělají z krve, jsou založené na imunodetekci protilátek a trvají jen půl hodiny.

Úřední demence komplikuje lidem život i nadále. Ve Švédsku nepovolili používat účinné masky, které zachycují koronaviry, protože neměly značení eurounijní certifikace CE. Firma Respilon z Brna vyvinula nové respirátory na záchyt koronaviru “Pan Zima byl na letišti ve Vídni zadržen, 800 kusů ústenek mu bylo na místě zabaveno a znehodnoceno, protože nenesly označení evropské certifikace.”

Výrobce zdravotnických potřeb Hartmann-Rico z Veverské Bítýšky na Brněnsku už nemá žádné roušky. Díky globalizaci podnikání je mateřská firma Paul Hartmann AG vyrábí v Německu a německá vláda zakázala vývoz zdravotnických pomůcek za hranice. Taky jí za drápy zůstalo několik už zaplacených obřích zásilek pro Slovensko, Rakousko a Švýcarsko. Prostě to ukradneme!

Německo a Itálie kvůli epidemii nového koronaviru masově objednávají plicní ventilátory. U Drägerwerk si berlínská vláda objednala 10 tisíc ventilátorů na intenzivní respirační péči. Nejbližší výrobce je Slovenská Chirana, ale ani od nich už nic nekoupíme, protože "pozastavili všetky expedície zahraničným odberateľom aj za už uhradené objednávky. Slovensko a potreby Slovenska a slovenských nemocníc sú pre nás absolútnou prioritou." Takže dodržujte karanténu. Protože jestli se to rozjede, tak se pár lidí, na které nezbyde místo, prostě udusí. Tak jako v Itálii.

Roušky a respirátory nejsou. Nejsou nikde v Evropě. Jsou v Číně. Už je máme. A ještě nám jich hromadu sehnal pan Kellner. Naše obří zásilky teď čekají na povolení k přepravě. Tak doufám že Hřib a Novotný nenasrali svými exhibicemi Číňany a Rusy natolik, že nám tu bumážku na přepravu nedají...

Vládní zákaz prodeje respirátorů FFP3 trvá. Nemůžou si je samostatně koupit ani nemocnice, praktičtí lékaři ani záchranáři. Firmám leží na skladě, lze je předat pouze státu, ale ministerstvo nestíhá komunikovat a přerozdělovat. Všem výrobcům a distributorům respirátorů se ale zato v pondělí ohlásily kontroly z finančních úřadů, aby zkontrolovaly jestli na ostatních ochranných prostředcích nemají moc vysoké ceny...

Čeští Vietnamci pomáhají. Šijí roušky. Ve vietnamských obchodech „se symbolem srdce“ dostanou lékaři a sestřičky, členové IZS nebo vojáci občerstvení, kávu nebo čaj zdarma.

Dezinfekce není. Alpa už taky není. Roušky jsou. Šije Lucie Bílá, šijí v Národním divadle, šijí Vietnamci, šije se všude. A nosí se do nemocnic. Protože co Čech, to domácí kutil. Na národ, odchovaný socialistickými frontami na toaleťák, ovoce i knihy si nějaký virus nepřijde!

Autor: Eva Svobodová | úterý 17.3.2020 20:47 | karma článku: 20.83 | přečteno: 474x

Další články blogera

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 34: Obětujte důchodce!

Lidem z té „karantény“ už fest přeskakuje. Někteří dospěli k názoru, že nechat pomřít důchodce, aby se mohlo konečně zase chodit do fitka, je vlastně OK. Protože ekonomika je důležitější.

3.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1259 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 13: jen samá pozitiva a životní jistoty!

Pátek třináctého, třináctý den koronavirové epidemie, to už si zaslouží jen samé pozitivní zprávy! Co asi?! Něco se najde... ale pravda, musí se trochu hledat :-) Zavřené hranice, ticho z EU, solidarita...

13.3.2020 v 16:43 | Karma článku: 28.98 | Přečteno: 665 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 11: Světlo na konci tunelu.

Čína, Japonsko a Jižní Korea už jdou z nejhoršího, nárůst nemocných se zpomaluje. Nejvíc případů na milión obyvatel teď má Itálie. Čína už je až osmá, my stoupáme na 28. místo. Vycházející hvězdou epidemie je Německo.

11.3.2020 v 15:44 | Karma článku: 43.49 | Přečteno: 6267 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Kučera

Jak být bohatý.

Spousta lidí chce mít hodně peněz. Tak si dnes zkusíme vysvětlit, jak se k nim dostat. Chce to především mít chuť investovat, jak do podniku, tak i do znalostí.

31.5.2020 v 21:13 | Karma článku: 4.88 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jan Pražák

Feministky vítězí v boji o zrovnoprávnění žen na WC

Navždy pryč je klasický obrázek, kdy dámy stojí ve dlouhé frontě přede dveřmi s panenkou a obávají se, zda to stihnou například do skončení přestávky v divadle, zatímco muži chodí na panáčka bez čekání.

31.5.2020 v 18:27 | Karma článku: 19.59 | Přečteno: 537 | Diskuse

Marek Trizuljak

Krajina ležící, zvlněná - A drobný příběh o posvěcené dezinfekci

Ještě několik záznamů. Deník z karantény, která nyní už pomalu ustupujíce. Několik kontrastujících a přesto vzájemně ladících listů: Krajina jako kráska se zeleným tělem. Posvěcená dezinfekce. Naděje velikonoční a svatodušní..

31.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 16.51 | Přečteno: 275 | Diskuse

Pavla Gomba

Patří děti do školy?

V minulých týdnech pandemie koronaviru uzavřela brány škol pro neuvěřitelnou jednu miliardu tři sta milionů dětí celkem v 188 zemích světa.

31.5.2020 v 14:56 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 1232 | Diskuse

František Kašpárek

Vyhoďte ji z kola ven!

Následující úvaha je pouze mým osobním názorem. Mohu mít pravdu, nebo částečně pravdu, mohu se mýlit. V duchu existence tří pravd: Moje pravda, tvoje pravda, a pravda.

31.5.2020 v 14:48 | Karma článku: 28.26 | Přečteno: 716 | Diskuse
Počet článků 81 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6286

Chodím po světě, dívám se a ptám se. Jak to všechno funguje? Proč píšou noviny to, co píšou? Co bylo předtím? Jaké jsou souvislosti? A komu to prospěje?  Kdo se ptá, nezůstane hloupý. Kdo se ptá, nemusí se nechat vést a věřit. Kdo se ptá, najde svoji vlastní cestu. Jdete se mnou?

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...