Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Město Brno si objednalo urážku státní vlajky a ponížení části obyvatel. Za vaše peníze.

27. 05. 2018 13:06:10
Brno. Angažované představení, kde Ježíš znásilní muslimku a herečka si vytře k...u českou státní vlajkou. Objednalo a platilo Město Brno jako vzkaz svým občanům. Za čtvrt miliónu z vašich daní.

Útoky na homosexuály, muslimy a "menšiny" hlídá smečka lidskoprávníků - a běda tomu, kdo by se odvážil. Ale ponižovat křesťany, voliče Zemana nebo lidi co nechodí do kavárny? To je přece tak levicově, progresivně cool! Nejděsivější na tom je zjištění, jaké má Brno radní, když něco takového sponzorují.

Brněnští občané, politici i čeští biskupové proti uvedení urážlivé hry levicového aktivisty za peníze města Brna, opakovaně a marně protestovali. Od aktivistické radnice a ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera slyšeli jen žvásty o "svobodě" a urážky do fašistů.

Co se dělo dál, už možná víte, možná se z manipulativních článků v médiích nedozvíte. Proběhlo několik různých demonstrací před divadlem, občané vykoupili asi polovinu vstupenek, takže hlediště divadla bylo poloprázdné. Ve chvíli, kdy si herečka začala z přirození vytahovat českou vlajku, zablokovali hlediště pokojným protestem členové spolku Slušní lidé (reportáž, od 8. minuty)

Kde tedy končí "umělecká svoboda" a začíná útok na svobody jiných a porušování zákonů?

1) Máme zákony a právníky, kteří hlídají, aby nikdo nešikanoval a neurážel skupiny obyvatel. Ale perou se jen za některé. Stejnou ochranu musejí mít všichni občané, když už. I pro levicové extremisty platí, že jejich svoboda urážet a šířit nenávist končí tam, kde těm ostatním. Je to na diskusi, kam až lze zajít.


2) Zneuctění státního symbolu je ovšem porušení zákona, bez diskuse. Zákon č. 352/2001 Sb. § 13:
(1) Fyzická, právnická nebo podnikající fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
a) zneužije, hrubě zneváží, zničí, poškodí nebo odcizí státní symbol České republiky ... trestem je maximálně 30000 pokuta.


3) Co ale na diskusi není vůbec je fakt, že ponižování části obyvatel a zneuctění státního symbolu platilo z veřejných peněz město, orgán státní správy. To je naprostá nehoráznost a k tomu nemělo vůbec dojít. Že je autorem toho tyjátru extremista, je jeho věc, ať si to hraje třeba ve stodole, když se mu na to diváci složí. Ale aby ponižování jedné části obyvatel a veřejné znevážení státní vlajky platila brněnská radnice, to je událost, která nemá obdoby a neměla by té aktivistické partě, co si zprivatizovala radnici, jen tak projít.

Brněnský biskup protesty svých věřících ignoroval

Sobotní brněnské kázání komentuje Tomáš Tyl: "A tak jsme dnes netrpělivě čekali na to, co nám v homilii řekne Otec biskup Pavel Konzbul... Čekali jsme něco o tom, že nemáme mlčet, když uráží našeho Otce, protože je povinností dětí, aby se zastaly svých rodičů!


Dostalo se nám krátké promluvy, kde jste nás, Otče Pavle, odkázal na modlitbu, když nás někdo haní... Promiňte, otče biskupe Pavle, ale to s tou dívkou z Biskupského gymnázia, jak napsala na FB, že "kdo se bojí zpochybňování hodnot, žádné hodnoty nemá" - to byl žert, že?! Bojím se o vše, co pro mne má hodnotu - o čest, o dobré jméno, o vztahy s lidmi, o dodržení příkazů Božích, o svoji autentičnost - i to je hodnota! Bojím se o to právě proto, že to pro mne má hodnotu! ... Brnu dnes představil Frljič Krista jako násilníka. A promiňte - i když jste měl možnost, Vy jste se proti tomu před plným kostelem (cca 150-200 lidí) neohradil. Vy opravdu věříte, že ti Vaši tzv. "mladí" si Vás budou vážit, když se nezastanete ani svého Pána? "

Kardinál Dominik Duka se ostře a jednoznačně postavil za protestující.

"S povděkem vnímám několik tisíc lidí, kteří se v petici postavili proti uvedení blasfemické divadelní hry v Brně. Vítám, že se našli i lidé, kteří se odhodlali k činu, hru napadli u soudu a žádali její odvolání z programu divadla. Nakonec je třeba vidět, že někteří z diváků dali najevo svůj nesouhlas se skandálním obsahem i při samotném představení, byť jim to způsobilo potíže.

Uvedení hry, nadto financované z veřejných rozpočtů, urážející křesťanství, ale i muslimy, nemá nic společného se svobodou uměleckého projevu. Jedná se o obyčejné zneužití svobody, neúctu a bezohlednost k cítění jiných.

Posel Lásky - Ježíš Kristus je tu jako alegorie naší civilizace vykreslen coby násilník - a islám, ve skutečnosti až do 19. století násilně okupující Evropu, ve hře vystupuje jako znásilněná dívka.

Znásilněna je naopak naše společnost, víra ve svobodu a vzájemnou toleranci, protože to co si k víře a náboženství dovoluje dnešní neomarxistická sebranka, to si nedovolila ani totalitní nacistická či komunistická ideologie.

Kdysi jsem podobné "kousky" označil za hnus (http://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=28898) a za svými slovy si stojím, byť jen můj úřad mi brání v užití přiléhavějšího slova.

Pořád nám tu straší podstatné otázky:
1) Město si objedná a zaplatí porušení zákona. Ano nebo ne?
2) je cokoliv, co se schová pod nálepku "umění" vyjmuto mimo platnost zákonů, nebo ne?
3) kdo může protestovat proti uvedení "uměleckého díla"? Každý? Jen někdo? Jen ten, koho vybere kádrová komise?

Před pár lety protestovali pro změnu progresivní Brňané proti divadelnímu představení. Tehdy zřejmě o uměleckou svobodu nešlo a byly to ty "správné" protesty. O přímé šikaně lidí jdoucích na koncert Alexandrovců loni v květnu ani nemluvím.


Nejde vůbec o "Slušné lidi", kteří jsou pro média snadným terčem. Jde o slušné lidi, kteří tam přišli vyjádřit svůj názor a jsou nálepkováni jako nacisté. Protože to tak je pohodlnější. To, že se ze zneuctění státního symbolu za veřejné peníze dělá boj proti nacismu, je téměř zločinná imbecilita novinářů a diskutujících, kteří zcela míjejí podstatu věci.

#pokrytci
#dvojiMetr

https://brno.idnes.cz/premieru-tajemstvi-zlateho-draka-doprovodil-i-protest-studentu-jamu-12x-/brno-zpravy.aspx?c=A081121_1089132_brno_luv

https://kultura.zpravy.idnes.cz/alexandrovci-koncert-protest-dkg-/hudba.aspx?c=A170516_105837_hudba_vha

Autor: Eva Svobodová | neděle 27.5.2018 13:06 | karma článku: 44.81 | přečteno: 3878x

Další články blogera

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 34: Obětujte důchodce!

Lidem z té „karantény“ už fest přeskakuje. Někteří dospěli k názoru, že nechat pomřít důchodce, aby se mohlo konečně zase chodit do fitka, je vlastně OK. Protože ekonomika je důležitější.

3.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 35.16 | Přečteno: 990 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 17: Blbá nálada je tady.

Rozkazy jsou vydány, všichni připravení v zákopech s rouškami a domácí dezinfekcí čekají co přijde dál. Čas se zastavil, nejde nic plánovat, poslední dny se měnila situace každý den.To, jak si vedeme, se dozvíme nejdřív za týden.

17.3.2020 v 20:47 | Karma článku: 20.25 | Přečteno: 454 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 13: jen samá pozitiva a životní jistoty!

Pátek třináctého, třináctý den koronavirové epidemie, to už si zaslouží jen samé pozitivní zprávy! Co asi?! Něco se najde... ale pravda, musí se trochu hledat :-) Zavřené hranice, ticho z EU, solidarita...

13.3.2020 v 16:43 | Karma článku: 28.97 | Přečteno: 646 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 11: Světlo na konci tunelu.

Čína, Japonsko a Jižní Korea už jdou z nejhoršího, nárůst nemocných se zpomaluje. Nejvíc případů na milión obyvatel teď má Itálie. Čína už je až osmá, my stoupáme na 28. místo. Vycházející hvězdou epidemie je Německo.

11.3.2020 v 15:44 | Karma článku: 43.47 | Přečteno: 6261 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Rudý Zeman“ od Jaroslava Kmenty

Excelentní kniha renomovaného novináře Jaroslava Kmenty s precizní znalostí českého politického prostředí přináší ucelený pohled na presidenta naší země Miloše Zemana. Kauzy, pády, lži, finance SPOZ a jeho nejbližší lidé.

3.4.2020 v 23:35 | Karma článku: 16.58 | Přečteno: 291 | Diskuse

Oto Kaděrka

... co s těmi co nebrečí ....

Tak už se snad dobereme konce zmatků, kdy se vybírají mezi všemi postiženými ti, které odškodníme. Mne by zajímalo jak k tomu přijdou ti, kteří vybráni nebudou ?

3.4.2020 v 22:10 | Karma článku: 10.64 | Přečteno: 316 | Diskuse

Vilém Ravek

Sestřička z Thomayerovy nemocnice.

Sestrička z Kramárov – hrála se v devadesátých letech ve všech rádiích. Já teď však intenzivně myslím na jinou sestřičku. Na sestřičku z Thomayerovy nemocnice, o které nejspíše nikdo žádný písňový text nesloží.

3.4.2020 v 18:55 | Karma článku: 29.40 | Přečteno: 883 | Diskuse

Jiří Turner

Líbí se ti pomník Koněva? Tak se ti líbí vliv Sovětského svazu na naše novodobé dějiny!

Myslím si, že pokud se někomu Koněvova socha líbí, svědčí to pouze o jeho poněkud pochybném vkusu. Pokud ale s jejím odstraněním někdo nesouhlasí, tak možná jen zavírá oči před tím, co všechno tento pomník symbolizuje.

3.4.2020 v 18:19 | Karma článku: 24.39 | Přečteno: 578 | Diskuse

Milan Smrž

Možná pozitiva krize

Máme pokračovat dosavadním směrem nebo bychom se měli zastavil a v konsenzu hledat jiná řešení? Nemohla by právě dnešní krize být chvílí, v níž se zamyslíme nad nesmyslným paradigmatem stálého růstu a jeho devastujícími následky?

3.4.2020 v 18:11 | Karma článku: 5.89 | Přečteno: 147 | Diskuse
Počet článků 81 Celková karma 31.81 Průměrná čtenost 6278

Chodím po světě, dívám se a ptám se. Jak to všechno funguje? Proč píšou noviny to, co píšou? Co bylo předtím? Jaké jsou souvislosti? A komu to prospěje?  Kdo se ptá, nezůstane hloupý. Kdo se ptá, nemusí se nechat vést a věřit. Kdo se ptá, najde svoji vlastní cestu. Jdete se mnou?

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....