Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 18. dubna 2021 Valérie

Manipulace: proč se vede mediální kampaň ke "kauze burkini"?

21. 07. 2017 13:50:14
Intenzivní mediální masáž kolem malicherné záležitosti pokračuje už druhý týden. Opravdu to někoho ještě zajímá, nebo je to testovací průzkum, kam až se společnost nechá převýchovně dotlačit?

Manipulativní média přikládají pod kotel nenávisti co to dá.Nyní běží pokus o veřejný lynč místostarosty Litoměřic, který si dovolil v bazénu zakázat jak bermudy mužům, tak hábity ženským. To by bylo, aby se řešila u bazénu rovným metrem hygiena místo politiky!

V takovém boji za dobrou věc privilegovaných skupin není hloupé vytáhnout pitomý "argument", že litoměřický místostarosta nikdy ženu v burkinách nepotkal - a tak nemá rozhodně právo burkiny zakázat, rasista jeden! A "využití webu města" - to zní skoro jako "zneužití", to se bude líbit, soudruzi!

A do sporu se samozřejmě zapojují naši mladí bojovníci za sociální spravedlnost, rozmazlení fracci, kteří nabyli pocitu, že vyžadovat u bazénu nějakou hygienu je fašismus. Asi stejně, jako když jim doma nakázali vynést odpadky. A to počkejte až jim dojde, že do bazénu se odjakživa nesmí chodit ani ve svetru, v bundě nebo v botách. Hrůza, taková diskriminace! To je třeba změnit!

Qui bonum?

Je to pořád stejný scénář, stejná taktika "průzkumu bojem". Na marginálních kauzách si aktivisté nové totality testují, kam až mohou zajít, co ještě si společnost nechá líbit. Tady se posouvají hranice Overtonova okna od "nepřijatelného" k "už se s tím nedá nic dělat".

Stejným případem byla šátková kauza pražské zdrávky. První pokusy o protlačení hidžábu do škol neuspěly... ale někde ředitelé radši povolí a zaštiťují se tolerancí, než by se nechali vláčet po soudech. Autocenzura už je jako za normalizace, hlídáte se, abyste neřekli něco, zač by vás mohl nějaký aktivista šikanovat. A za dva roky to někdo zkusí zas. To už bude po Čechách dvakrát tolik stánků s kebaby a víc muslimek se šátky na ulicích a víc mladých lidí převychovaných ideologickou masírkou ve školách a v médiích.

Seděl jsem u počítače po návratu z reportáže o burkini v čestlickém akvaparku, a najednou jsem se přistihl při myšlence, kterou bych si rozhodně nedovolil napsat na papír. Zdá se, že jsme čtvrt století po revoluci prohráli v kartách svobodu slova. ... nezbývá než konstatovat, že jsme se s politickou korektností dopracovali ke stejné autocenzuře, jaká existovala za totality. J. Doležal, Reflex

Kampaň

Během týdne jsme tak byli najednou doslova bombardováni těžko uvěřitelnými nesmysly. Absurdní "vědecká studie" tvrdící, že Češi jsou rasisti, nevím kolik "terénních výzkumů" kdy se slečna reportérka v hábitu producíruje u vody a píše o tom nářek jak hrozné bylo že na ni všichni koukali, články o tom jak u nás muslimové trpí, islámská fundamentalistka si stežuje v DVTV, že se bojí na ulici... Vy, co pamatujete normalizační kampaně proti třídnímu nepříteli a samozvancům a zaprodancům, máte jistě pocit návratu do minulosti.

A ano, jsou tam pořád ta stejná jména novinářů, kteří jsou známí svým jednostranným pohledem a manipulativním nakládáním s realitou. Kdy jsme naposledy četli tak agresivní agitaci vůči místním lidem, kteří si dovolili něco kritizovat?

Hloupost, urvaná ze řetězu.

Všechny tyhle kauzy mají společného jmenovatele - bojovníky za "sociální spravedlnost", anglicky SJW, česky "dobrosery". Případy podléhání tlaku těchto rasistických agresivních ignorantů, přesvědčených že konají Dobro, jsou mementem pro každou společnost, která nestojí o záhubu nebo občanskou válku.

Američtí profesoři "feministické geografie" vyzývají vědce, aby necitovali práce bílých kolegů, protože tím přispívají k „reprodukci bílé heteromaskulinity.“ Prestižní britská univerzita z vestibulu svého psychiatrického institutu odstraní portréty významných vědců, protože "portréty bílých mužů středního věku jsou příliš zastrašující pro etnické menšiny". Londýnské metro ruší urážlivé oslovení "Dámy a pánové" a zavádí oslovení které je "plně inkluzivní a odráží rozmanitost Londýna.“

Co pomáhá? Neustoupit ani o píď!

Připravte se na další příval iracionality, citového vydírání, trapné propagandy a ukrajování občanských svobod. Profláknutá klišé už nezabírají, lidé se bouří, politici opouštějí tvrdou linii. Starý systém se drolí a tvrdé jádro kope z posledního. Tlak na politiky i veřejnost bude obrovský. Seberte síly podpořit všechny rozumné lidi, kteří hájí státní nezávislost, právní stát a dokážou dobře rozpoznat totalitu, i kdybyste s nimi nesouhlasili úplně ve všem.

Pokud tyhle agresivní rasistické ignoranty necháme konat, připraví nám tady diktaturu, která se nebude nijak lišit od té islámské. Jak střet s těmito majiteli jediné pravdy komentuje liberální muslim Hatem Berrezouga ve svém blogu:

"Úspěšně jste složil pravdoláskařskou zkoušku a jste adeptem žít v trvalém a věčném míru v jakémkoliv islámském státě pod šária law, kde všechny všechno uráží, kde se všechno cenzuruje, a kde nikdo nemá smysl pro humor."

„Je to jednoduché. Když má chlap plavky ke kolenům, také ho do bazénu nechceme pustit z hygienických důvodů. Totéž má platit pro ženy, ty by tam také v žádných hábitech chodit neměly. Standard jsou plavky. Vidím to jako normální součást kolektivní hygieny.“ primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová (ANO 2011).

No a tím by se plavková kauza mohla vrátit od nátlaku a politiky zpět k základní hygieně.

Autor: Eva Svobodová | pátek 21.7.2017 13:50 | karma článku: 44.27 | přečteno: 3719x

Další články blogera

Eva Svobodová

Silvestr v Kölnu. Německý sexuální skandál pět let poté.

Během silvestrovských oslav roku 2015 v Kolíně nad Rýnem, Hamburku a dalších velkých německých městech, stovky snědých mladíků neevropského původu v houfech útočily na ženy. Reakce státu a médií vyvolala skandál. Nezapomínáme.

31.12.2020 v 14:13 | Karma článku: 40.04 | Přečteno: 1804 | Diskuse

Eva Svobodová

Black lives matter? All lives matter!

Dva policisté v Londýně pokorně klečí před davem rozzuřených černých "demonstrantů". Lidé v různých zemích Západu se pokorně omlouvají za svoje "bílé privilegium". Rozzuřené davy pálí a rabují. Proč? Policista zabil černocha.

4.6.2020 v 17:22 | Karma článku: 44.46 | Přečteno: 5465 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 34: Obětujte důchodce!

Lidem z té „karantény“ už fest přeskakuje. Někteří dospěli k názoru, že nechat pomřít důchodce, aby se mohlo konečně zase chodit do fitka, je vlastně OK. Protože ekonomika je důležitější.

3.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 37.39 | Přečteno: 1362 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 17: Blbá nálada je tady.

Rozkazy jsou vydány, všichni připravení v zákopech s rouškami a domácí dezinfekcí čekají co přijde dál. Čas se zastavil, nejde nic plánovat, poslední dny se měnila situace každý den.To, jak si vedeme, se dozvíme nejdřív za týden.

17.3.2020 v 20:47 | Karma článku: 20.83 | Přečteno: 505 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Richard Mandelík

O jednom pohřbu a jednom království

Po přenosu pohřbu prince Philipa z windsorského hradu kromě obdivu k britské noblese a eleganci a úspornému průběhu musím opět zkritizovat českou televizi, která nebyla schopna o místě, kde se událost konala, říci ani slovo.

18.4.2021 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Otto Kamm

Dnes o blogu, blogu iDnes… dnes i jindy

Dneska všichni budou psát o hnusných ruských špionech. Já tedy o něčem jiném... o reklamě a tomto blogu.

18.4.2021 v 5:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse

Irena Fuchsová

Rozčílila jsem se tak, až jsem zapomněla svoje rodné číslo

17. března 2021 jsem se jako ročník 1950 bez problémů zaregistrovala na webu Centrálního rezervačního systému - Očkování proti COVID-19. Vzápětí mi přišla sms: "Potvrzujeme vaši registraci na očkování proti CPOJ: 50xx22xx0".

17.4.2021 v 22:18 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 445 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Běž domů Ivane, čeká tě Nataša… běž domů Ivane – a už se nevracej…

To zpívali čeští lidé, když nás během jedné noci obsadily ruské tanky a Rusové se nám tady, v roce 1968, roztáhli a zadupali naši svébytnost, naše práva - práva svobodné země - hluboko do bláta. Ukázali nám, jaké nuly pro ně jsme

17.4.2021 v 21:21 | Karma článku: 17.92 | Přečteno: 297 | Diskuse

Vlastimil Podracký

Recenze - Konzervatismus pro třetí tisíciletí

Recenze knihy Vlastimila Podrackého Konzervatismus pro třetí tisíciletí od JUDr. PhDr. Stanislav POLNARa

17.4.2021 v 20:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6248

Chodím po světě, dívám se a ptám se. Jak to všechno funguje? Proč píšou noviny to, co píšou? Co bylo předtím? Jaké jsou souvislosti? A komu to prospěje?  Kdo se ptá, nezůstane hloupý. Kdo se ptá, nemusí se nechat vést a věřit. Kdo se ptá, najde svoji vlastní cestu. Jdete se mnou?

Najdete na iDNES.cz