Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. ledna 2020 Otýlie

Manipulace: proč se vede mediální kampaň ke "kauze burkini"?

21. 07. 2017 13:50:14
Intenzivní mediální masáž kolem malicherné záležitosti pokračuje už druhý týden. Opravdu to někoho ještě zajímá, nebo je to testovací průzkum, kam až se společnost nechá převýchovně dotlačit?

Manipulativní média přikládají pod kotel nenávisti co to dá.Nyní běží pokus o veřejný lynč místostarosty Litoměřic, který si dovolil v bazénu zakázat jak bermudy mužům, tak hábity ženským. To by bylo, aby se řešila u bazénu rovným metrem hygiena místo politiky!

V takovém boji za dobrou věc privilegovaných skupin není hloupé vytáhnout pitomý "argument", že litoměřický místostarosta nikdy ženu v burkinách nepotkal - a tak nemá rozhodně právo burkiny zakázat, rasista jeden! A "využití webu města" - to zní skoro jako "zneužití", to se bude líbit, soudruzi!

A do sporu se samozřejmě zapojují naši mladí bojovníci za sociální spravedlnost, rozmazlení fracci, kteří nabyli pocitu, že vyžadovat u bazénu nějakou hygienu je fašismus. Asi stejně, jako když jim doma nakázali vynést odpadky. A to počkejte až jim dojde, že do bazénu se odjakživa nesmí chodit ani ve svetru, v bundě nebo v botách. Hrůza, taková diskriminace! To je třeba změnit!

Qui bonum?

Je to pořád stejný scénář, stejná taktika "průzkumu bojem". Na marginálních kauzách si aktivisté nové totality testují, kam až mohou zajít, co ještě si společnost nechá líbit. Tady se posouvají hranice Overtonova okna od "nepřijatelného" k "už se s tím nedá nic dělat".

Stejným případem byla šátková kauza pražské zdrávky. První pokusy o protlačení hidžábu do škol neuspěly... ale někde ředitelé radši povolí a zaštiťují se tolerancí, než by se nechali vláčet po soudech. Autocenzura už je jako za normalizace, hlídáte se, abyste neřekli něco, zač by vás mohl nějaký aktivista šikanovat. A za dva roky to někdo zkusí zas. To už bude po Čechách dvakrát tolik stánků s kebaby a víc muslimek se šátky na ulicích a víc mladých lidí převychovaných ideologickou masírkou ve školách a v médiích.

Seděl jsem u počítače po návratu z reportáže o burkini v čestlickém akvaparku, a najednou jsem se přistihl při myšlence, kterou bych si rozhodně nedovolil napsat na papír. Zdá se, že jsme čtvrt století po revoluci prohráli v kartách svobodu slova. ... nezbývá než konstatovat, že jsme se s politickou korektností dopracovali ke stejné autocenzuře, jaká existovala za totality. J. Doležal, Reflex

Kampaň

Během týdne jsme tak byli najednou doslova bombardováni těžko uvěřitelnými nesmysly. Absurdní "vědecká studie" tvrdící, že Češi jsou rasisti, nevím kolik "terénních výzkumů" kdy se slečna reportérka v hábitu producíruje u vody a píše o tom nářek jak hrozné bylo že na ni všichni koukali, články o tom jak u nás muslimové trpí, islámská fundamentalistka si stežuje v DVTV, že se bojí na ulici... Vy, co pamatujete normalizační kampaně proti třídnímu nepříteli a samozvancům a zaprodancům, máte jistě pocit návratu do minulosti.

A ano, jsou tam pořád ta stejná jména novinářů, kteří jsou známí svým jednostranným pohledem a manipulativním nakládáním s realitou. Kdy jsme naposledy četli tak agresivní agitaci vůči místním lidem, kteří si dovolili něco kritizovat?

Hloupost, urvaná ze řetězu.

Všechny tyhle kauzy mají společného jmenovatele - bojovníky za "sociální spravedlnost", anglicky SJW, česky "dobrosery". Případy podléhání tlaku těchto rasistických agresivních ignorantů, přesvědčených že konají Dobro, jsou mementem pro každou společnost, která nestojí o záhubu nebo občanskou válku.

Američtí profesoři "feministické geografie" vyzývají vědce, aby necitovali práce bílých kolegů, protože tím přispívají k „reprodukci bílé heteromaskulinity.“ Prestižní britská univerzita z vestibulu svého psychiatrického institutu odstraní portréty významných vědců, protože "portréty bílých mužů středního věku jsou příliš zastrašující pro etnické menšiny". Londýnské metro ruší urážlivé oslovení "Dámy a pánové" a zavádí oslovení které je "plně inkluzivní a odráží rozmanitost Londýna.“

Co pomáhá? Neustoupit ani o píď!

Připravte se na další příval iracionality, citového vydírání, trapné propagandy a ukrajování občanských svobod. Profláknutá klišé už nezabírají, lidé se bouří, politici opouštějí tvrdou linii. Starý systém se drolí a tvrdé jádro kope z posledního. Tlak na politiky i veřejnost bude obrovský. Seberte síly podpořit všechny rozumné lidi, kteří hájí státní nezávislost, právní stát a dokážou dobře rozpoznat totalitu, i kdybyste s nimi nesouhlasili úplně ve všem.

Pokud tyhle agresivní rasistické ignoranty necháme konat, připraví nám tady diktaturu, která se nebude nijak lišit od té islámské. Jak střet s těmito majiteli jediné pravdy komentuje liberální muslim Hatem Berrezouga ve svém blogu:

"Úspěšně jste složil pravdoláskařskou zkoušku a jste adeptem žít v trvalém a věčném míru v jakémkoliv islámském státě pod šária law, kde všechny všechno uráží, kde se všechno cenzuruje, a kde nikdo nemá smysl pro humor."

„Je to jednoduché. Když má chlap plavky ke kolenům, také ho do bazénu nechceme pustit z hygienických důvodů. Totéž má platit pro ženy, ty by tam také v žádných hábitech chodit neměly. Standard jsou plavky. Vidím to jako normální součást kolektivní hygieny.“ primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová (ANO 2011).

No a tím by se plavková kauza mohla vrátit od nátlaku a politiky zpět k základní hygieně.

Autor: Eva Svobodová | pátek 21.7.2017 13:50 | karma článku: 44.26 | přečteno: 3719x

Další články blogera

Eva Svobodová

Ohňostroje: nesmyslná válka regulovčíků s bouchači

Ohňostroje, petardy, dělobuchy! Zakázat? Povolit? Je to nekonečný příběh o věčném zápase regulovčíků s bouchači. Dva extrémní tábory se rvou. O co? O falešné dilema.

31.12.2019 v 12:04 | Karma článku: 23.44 | Přečteno: 611 | Diskuse

Eva Svobodová

Prázdná místa

Když vás vymažou, vymažou i každou stopu o tom, že jste kdy existoval. A v dopisech blízkým po vás zůstanou jen prázdná místa. Už zase.

28.9.2019 v 11:06 | Karma článku: 35.55 | Přečteno: 866 |

Eva Svobodová

Facebook půjde před soud. Za cenzuru.

A nejen on, kauza dopadne na všechny internetové korporace. První spor o blokování na sociálních sítích jde před soud v USA. Komentátorka Laura Loomer žaluje "BigTech" firmy za kartelové spolčení a omezování svobody projevu.

27.8.2019 v 11:45 | Karma článku: 41.83 | Přečteno: 4243 | Diskuse

Eva Svobodová

Nepiš to jméno! Facebook ovládla politická cenzura

Politická cenzura vymazává informace několik let zpátky. Blokuje, likviduje účty. Trestá i za napsání pouhého jména politického aktivisty. To není internet Rudé Číny, to je Facebook!

31.7.2019 v 17:43 | Karma článku: 48.48 | Přečteno: 20338 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Emrich Sonnek

Soumrak sousedského soužití

Celou noc jsem se převaloval na posteli a v hlavě se mi rojily černé myšlenky. Vstával jsem rozlámaný a v práci to podle toho vypadalo. Nevím, jestli mi hlava třeštila víc z nevyspání, nebo z toho včerejška.

28.1.2020 v 18:03 | Karma článku: 7.08 | Přečteno: 149 | Diskuse

Jiří Beránek

Znáte někdo Billie Eilish?

Svět se zbláznil. Nejenom, že ekonomové, finančníci a politici skáčou, jak Gréta píská, ale máme tu novou "celebritu". Včera se nešlo vyhnout tomu, že Billie Eilish získala všechny hlavní ceny Grammy. Nevím jak vy, ale já si musel

28.1.2020 v 15:33 | Karma článku: 31.35 | Přečteno: 898 | Diskuse

Karel Januška

Spravedlnost a justiční mafie

Komentátorka ČR+ (Marie Bastlová) se snažila donutit vedoucího advokátní kanceláře prezidenta k tomu, aby přiznal, že nárok na zaplacení "soudních výloh" žalovaného prezidenta je nespravedlivý.

28.1.2020 v 14:20 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 518 | Diskuse

Petr Štrompf

Jak se pozná dobrý novinář? Tak, že není jen šoumen

V pomyslném zpětném zrcátku času nelze pominout v protisměru odfičená žurnalistická ocenění, jako jsou například Cena Ferdinanda Peroutky nebo Novinářské křepelky.

28.1.2020 v 14:05 | Karma článku: 4.12 | Přečteno: 144 | Diskuse

Pavel Chalupský

Proč Bůh mlčel.

Lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. Proto jsem tam jel... Píšu tohle zamyšlení v den, kdy si snad celý svět připomíná 75. výročí osvobození Osvětimi, tedy den obětí holocaustu.

28.1.2020 v 8:32 | Karma článku: 22.84 | Přečteno: 406 | Diskuse
Počet článků 76 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6551

Chodím po světě, dívám se a ptám se. Jak to všechno funguje? Proč píšou noviny to, co píšou? Co bylo předtím? Jaké jsou souvislosti? A komu to prospěje?  Kdo se ptá, nezůstane hloupý. Kdo se ptá, nemusí se nechat vést a věřit. Kdo se ptá, najde svoji vlastní cestu. Jdete se mnou?

Najdete na iDNES.cz