Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Protesty v USA? „Za práva žen, menšin, leseb a za globální oteplování“

22. 01. 2017 11:39:41
Ano, touto všeříkající větou redaktor České televize popsal sobotní protesty proti proti nástupu demokraticky zvoleného prezidenta USA. Co ukázaly? Strach z konce korektního světa a totální zmatení hodnot u takzvaných liberálů.

Strach z konce korektního světa

V rozhovorech často znělo slovo „strach“, jako by mělo dojít ke katastrofě, ke konci světa. A ono k němu vlastně dochází. Levicoví progresivisté ztrácejí pracně budovaný „bezpečný svět“ politické korektnosti, řízeného dobra, práv menšin a bojovníků za sociální spravedlnost. Jeho éru chtějí ukončit američtí „horší lidé“, kteří v něm doposud měli jen právo mlčet, platit sociální experimenty „lepších lidí“ a nechat sebou opovrhovat. Jak se podřekla během voleb Hillary Clintonová: polovina republikánských voličů Trumpa jsou pro ni „DEPLORABLES – vyvrhelové. Však víte: rasisté, sexisté, homofobové, xenofobové, islamofobové!

Protesty ale kromě strachu ukázaly také totální zmatení hodnot lidí, kteří o sobě tvrdí, že jsou demokraté, liberálové, bojovníci za rovnost a práva.

S islámem za ženská práva...

Statisíce účastníků ve Washingtonu, v Londýně a v dalších šesti stovkách měst po celé planetě se zúčastnilo pochodů s mottem „Za práva žen„, která zřejmě nově zvolený prezident už stačil nějakým způsobem na celém světě zásadně ohrozit. Absurdní je, že demonstrující se přitom dovolávali islámu, který práva žen likviduje zcela jistě.

Organizátorka amerického „Pochodu za práva žen“ Linda Sarsour je propagátorka šaríje, radikální islámistka a propalestinská aktivistka, nositelka ocenění za lidskoprávní aktivismus od Obamovy administrativy. Účastnice si na znamení protestu (?) demonstrativně vázaly na hlavy islámské hidžáby z americké vlajky. A ty tisíce žen, které vyrazily bojovat za práva žen ohrožená americkým prezidentem do ulic Londýna? Za dlouhá léta, kdy bylo v Rotherhamu znásilněno muslimskými gangy za tiché tolerance úřadů více než tisíc děvčat, seděly nejspíš tiše doma, dívaly se multikulturně stranou, a asi pletly ty čepice.

Za tyto „hodnoty“ se postavila Hillary Clintonová: Děkuji, že jste se postavili, vyslovujete se a pochodujete za naše hodnoty. Je to důležitější než kdy dříve. Skutečně věřím, že jsme vždycky silnější společně.

————————————

Britská komentátorka Katie Hopkins: „Mít vagínu je věcí biologie, nikoliv politický argument“.

————————————

... a násilím za demokracii?

Jedním z organizátorů narušení inauguračního dne je „antifašistická“ organizace DisruptJ20 – anarchisté, kteří se chovají jako nacistické bojůvky. Rozmlátí parkovací automat, zničí cizí auto a přitom řvou o revoluci a právech. Otřesný je pohled na kolemjdoucí obyvatele, kteří agresivní vandaly jen obcházejí, nebo jejich řádění natáčejí na mobily.

VIDEO: https://www.facebook.com/samizdat2016.cz/videos/369151820122327/

Během včerejší inaugurace CNN spekulovala o tom, koho by bylo potřeba zabít, aby dál mohl vládnout Obama. Herci a zpěváci demonstrovali svou nadřazenost a neochotu přijmout výsledek demokratických voleb a podpořili účastníky nepokojů. Stovky chuligánů se rvaly s policisty, zapalovaly auta a rabovaly obchody.

Během protestů v Seattlu došlo dokonce k pokusu o vraždu. Dav 1500 demonstrantů napadl v univerzitním campusu přednášku pro-trumpovského komentátora a redaktora konzervativního serveru Breitbart.com Milo Yiannopoulose. Házeli cihly, útočili na policisty chránící budovu, střílelo se. Jeden člověk byl těžce zraněn. Milo to na svém FB profilu komentoval obrázkem:

Rozdíly mezi tábory shrnuje Zbyněk Passer: "Zajímavé, že po nich nikdo nic neházel, nikdo na ně neřval, nebil je při interview pěstí do obličeje, neházel po nich dlažební kostky a ne nezapaloval jejich auta. Což je v kostce rozdíl mezi skutečně liberální pravicí a fašizujícími se levicovými pseudoliberály."

Psáno pro Samizdat2016.cz

Autor: Eva Svobodová | neděle 22.1.2017 11:39 | karma článku: 45.55 | přečteno: 3541x

Další články blogera

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 34: Obětujte důchodce!

Lidem z té „karantény“ už fest přeskakuje. Někteří dospěli k názoru, že nechat pomřít důchodce, aby se mohlo konečně zase chodit do fitka, je vlastně OK. Protože ekonomika je důležitější.

3.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1259 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 17: Blbá nálada je tady.

Rozkazy jsou vydány, všichni připravení v zákopech s rouškami a domácí dezinfekcí čekají co přijde dál. Čas se zastavil, nejde nic plánovat, poslední dny se měnila situace každý den.To, jak si vedeme, se dozvíme nejdřív za týden.

17.3.2020 v 20:47 | Karma článku: 20.83 | Přečteno: 474 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 13: jen samá pozitiva a životní jistoty!

Pátek třináctého, třináctý den koronavirové epidemie, to už si zaslouží jen samé pozitivní zprávy! Co asi?! Něco se najde... ale pravda, musí se trochu hledat :-) Zavřené hranice, ticho z EU, solidarita...

13.3.2020 v 16:43 | Karma článku: 28.98 | Přečteno: 665 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 11: Světlo na konci tunelu.

Čína, Japonsko a Jižní Korea už jdou z nejhoršího, nárůst nemocných se zpomaluje. Nejvíc případů na milión obyvatel teď má Itálie. Čína už je až osmá, my stoupáme na 28. místo. Vycházející hvězdou epidemie je Německo.

11.3.2020 v 15:44 | Karma článku: 43.49 | Přečteno: 6267 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Kučera

Jak být bohatý.

Spousta lidí chce mít hodně peněz. Tak si dnes zkusíme vysvětlit, jak se k nim dostat. Chce to především mít chuť investovat, jak do podniku, tak i do znalostí.

31.5.2020 v 21:13 | Karma článku: 4.88 | Přečteno: 179 | Diskuse

Jan Pražák

Feministky vítězí v boji o zrovnoprávnění žen na WC

Navždy pryč je klasický obrázek, kdy dámy stojí ve dlouhé frontě přede dveřmi s panenkou a obávají se, zda to stihnou například do skončení přestávky v divadle, zatímco muži chodí na panáčka bez čekání.

31.5.2020 v 18:27 | Karma článku: 19.59 | Přečteno: 533 | Diskuse

Marek Trizuljak

Krajina ležící, zvlněná - A drobný příběh o posvěcené dezinfekci

Ještě několik záznamů. Deník z karantény, která nyní už pomalu ustupujíce. Několik kontrastujících a přesto vzájemně ladících listů: Krajina jako kráska se zeleným tělem. Posvěcená dezinfekce. Naděje velikonoční a svatodušní..

31.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 16.51 | Přečteno: 275 | Diskuse

Pavla Gomba

Patří děti do školy?

V minulých týdnech pandemie koronaviru uzavřela brány škol pro neuvěřitelnou jednu miliardu tři sta milionů dětí celkem v 188 zemích světa.

31.5.2020 v 14:56 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 1228 | Diskuse

František Kašpárek

Vyhoďte ji z kola ven!

Následující úvaha je pouze mým osobním názorem. Mohu mít pravdu, nebo částečně pravdu, mohu se mýlit. V duchu existence tří pravd: Moje pravda, tvoje pravda, a pravda.

31.5.2020 v 14:48 | Karma článku: 28.26 | Přečteno: 715 | Diskuse
Počet článků 81 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6286

Chodím po světě, dívám se a ptám se. Jak to všechno funguje? Proč píšou noviny to, co píšou? Co bylo předtím? Jaké jsou souvislosti? A komu to prospěje?  Kdo se ptá, nezůstane hloupý. Kdo se ptá, nemusí se nechat vést a věřit. Kdo se ptá, najde svoji vlastní cestu. Jdete se mnou?

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...