Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Masakr na vánočních trzích v Berlíně: už jste si zvykli?

19. 12. 2016 22:41:17
... nemá nic společného... v tuto těžkou chvíli... míru... společně s představiteli ... hodnoty... nenechme... jsou největšími oběťmi... solidaritu... wir schaffen das. Řídil uprchlík... neznamená... psychické...

Také máte rádi sváteční atmosféru vánočních trhů v Německu nebo Rakousku? Právě ji zabili. Zavraždili.

Stejně jako nedávno v Nice: nákladní automobil řízený džihádistou vjel do davu lidí na vánočním trhu, jsou mrtví a zranění. Vrahem je islámský imigrant, který "často měnil identitu" a v Německu ho důvěřivě přijali jako "uprchlíka" letos v únoru. Také tu máme zastřeleného ruského velvyslance v Turecku, jednoho Somálce, co vletěl na dětskou besídku, aby dětem vysvětlil, že je Alláh všechny zabije, Maročana, který chtěl masovou vraždou obohatit vánoční svátky v Rakousku, iráckého kluka, který chystal už druhý pumový atentát na německé vánoční trhy a desítky zmařených teroristických útoků, o kterých se noviny už skoro ani nezmiňují. Zevšedněly.

----------------------------

"Motiv není jasný."

"Policie vyzvala občany, ať nezveřejňují fotografie a videa z místa události."

"Populističtí politici budou opět z teroristického útoku profitovat."

"Útok neměl nic společného s islámem - terorismus není náboženství. "

Český rozhlas 1 Radiožurnál

"Nesmíme zavdávat příležitost k frustraci"

"Musíme se smířit s tím, že je to evropská realita"

Jiří Dienstbier a Jiří Pospíšil na ČT24

----------------------------

Bezpečí. Svobodu. Rovnost. Volný pohyb. Svobodu slova. Vlastní děti. Co dál ještě Evropa nechá zavraždit, než uzná, že má problém? Pořád je to ještě málo, aby europolitici přestali předstírat, že nic s ničím nesouvisí? Že sem nezavlekli válku civilizací? Nebo se s tím máme rovnou smířit a spořádaně vyhynout, jen aby nemuseli přiznat, že tohle zatraceně podělali?

Islám. Islámská náboženská nenávist. Islámská imigrace... Evropští politici volají po společné vizi. Ale ti s vizí už tady jsou. Jenže ní jaksi nemáme my, Evropané, žádné místo, to má pouze islám. Ale my si stále lžeme, že "motiv není jasný".

----------------------------

Nejste to vy, kdo je zabili, ale Bůh je zabil... Korán 8:17

----------------------------

"Původně prý Angela říkala, že Němci si svou kulturu mají udržovat častějším zpěvem vánočních koled. Zapomněla dodat, že to mají dělat výhradně doma za zavřenými dveřmi."

----------------------------

Některé jistoty nám evropské vlády poskytnou. Třeba jistotu nepřítele - Paříž, Brusel, Mnichov, znásilnění dětí, vraždy žen, strach na ulicích... bomba sem, bomba tam, bezprostřední hrozbou je (kromě kritiků politiky otevřených hranic) přece Rusko. A kdo o tom moc špekuluje, je ruský šváb.

S napětím očekávám, kdy první analytik prohlásí, že útok je dílem Putinových tajných služeb - stejně jako Brexit, vítězství Trumpa a sexuální útoky v Evropě. (No to vážně. Gustav Gressel, European Council on Foreign Relations: Rusko může organizovat sexuální útoky imigrantů, aby oslabilo pozici Merkelové! )

Česká vláda demonstruje svou připravenost tím, že pošle do pražských ulic ozbrojence. Hranice s Německem ale zůstávají stále otevřené. Není prý ani žádný důvod posilovat hlídky na česko-německých hranicích. Nic se neděje, hlavně si nezapomeňte přebarvit profilovou fotografii na Facebooku. A hlavně nezkoušejte vidět svět v souvislostech. Nic přece nesouvisí s ničím.

----------------------------

Německý ministr vnitra: "Chtěl bych varovat, aby lidé nevyvozovali nějaké důsledky"

----------------------------

A já chci z celého srdce poděkovat všem, kteří jsou si vědomi zodpovědnosti za svoje blízké. Kteří vytrvale brání eurošílencům a etnobyznysmenům v budování "Krásné nové totality". Díky kterým se ještě islámské vraždy a atentáty nedějí dnes i u nás. Díky kterým je naše země jednou z nejbezpečnějších na světě. Kteří nepřestanou, když na ně lepí posměšné nálepky "čecháčků, islamofobů a xenofobů", ani když jim vyhrožují. Díky, přátelé. Nepřestávejte. To MY to zvládneme. Protože my musíme. Už kvůli našim dětem. Aby mohly mít radost nejen z vánočních trhů.

Krásné Vánoce, přátelé.

Je na nás, jaké budou.

"Vítací názory jsou už dnes jen předmětem pohrdání, vážnou diskuzi o nich nepovede už nikdo. Otevírá to prostor pro klidná, věcná a přitom radikální řešení.

Je čas tvrdě žádat a dostat. A čas nezapomenout. Nezapomenout, že podstata problému není ani islámský terorismus ani imigrační krize. Podstatou a příčinou jsou právě ti, jejichž šílenství bránilo udělat to, o čem jsme od začátku věděli, že je správné." Viktor Lošťák

"Hlavním úkolem každé vlády je zajistit bezpečnost své země. Jestli ministr naší vlády vědomě odmítá tento úkol, měl by si najít jiné zaměstnání. To co prohlásil Daniel Herman v nejnovějším vydání časopisu Týden je nehorázné, daleko za hranicí toho, čemu říkáme mnichovanství.

On nám sděluje, že nemá smysl bránit naši civilizaci, protože „evropská civilizace je za zenitem, ani jedna evropská země není nad hranicí přežitelnosti“. Co z toho vyvozuje tento statečný muž, který prchá ještě než nepřítele vidí a slyší? „... ti za branami je dříve či později prolomí. A vůbec se s námi nebudou bavit, jestli chceme nějakou symbiózu. Brutálně řečeno: vezmou si, co budou chtít.“

Ministr Herman tak nabízí jako řešení bezpečnostního ohrožení země kapitulaci, protože vše je beztak ztraceno. Chtěli byste být s tímto člověkem někdy přivázání na společném laně? Jistě ne. Bohužel, jsme s ním na tom laně přivázání všichni. Je to ministr vlády České republiky. A takovou vládu Realisté odmítají.

Jiří Hynek, zakládající člen Realistů

Autor: Eva Svobodová | pondělí 19.12.2016 22:41 | karma článku: 44.30 | přečteno: 3500x

Další články blogera

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 34: Obětujte důchodce!

Lidem z té „karantény“ už fest přeskakuje. Někteří dospěli k názoru, že nechat pomřít důchodce, aby se mohlo konečně zase chodit do fitka, je vlastně OK. Protože ekonomika je důležitější.

3.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1259 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 17: Blbá nálada je tady.

Rozkazy jsou vydány, všichni připravení v zákopech s rouškami a domácí dezinfekcí čekají co přijde dál. Čas se zastavil, nejde nic plánovat, poslední dny se měnila situace každý den.To, jak si vedeme, se dozvíme nejdřív za týden.

17.3.2020 v 20:47 | Karma článku: 20.83 | Přečteno: 474 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 13: jen samá pozitiva a životní jistoty!

Pátek třináctého, třináctý den koronavirové epidemie, to už si zaslouží jen samé pozitivní zprávy! Co asi?! Něco se najde... ale pravda, musí se trochu hledat :-) Zavřené hranice, ticho z EU, solidarita...

13.3.2020 v 16:43 | Karma článku: 28.98 | Přečteno: 665 | Diskuse

Eva Svobodová

Pražská apokalypsa, den 11: Světlo na konci tunelu.

Čína, Japonsko a Jižní Korea už jdou z nejhoršího, nárůst nemocných se zpomaluje. Nejvíc případů na milión obyvatel teď má Itálie. Čína už je až osmá, my stoupáme na 28. místo. Vycházející hvězdou epidemie je Německo.

11.3.2020 v 15:44 | Karma článku: 43.49 | Přečteno: 6267 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Kučera

Jak být bohatý.

Spousta lidí chce mít hodně peněz. Tak si dnes zkusíme vysvětlit, jak se k nim dostat. Chce to především mít chuť investovat, jak do podniku, tak i do znalostí.

31.5.2020 v 21:13 | Karma článku: 4.94 | Přečteno: 186 | Diskuse

Jan Pražák

Feministky vítězí v boji o zrovnoprávnění žen na WC

Navždy pryč je klasický obrázek, kdy dámy stojí ve dlouhé frontě přede dveřmi s panenkou a obávají se, zda to stihnou například do skončení přestávky v divadle, zatímco muži chodí na panáčka bez čekání.

31.5.2020 v 18:27 | Karma článku: 19.61 | Přečteno: 546 | Diskuse

Marek Trizuljak

Krajina ležící, zvlněná - A drobný příběh o posvěcené dezinfekci

Ještě několik záznamů. Deník z karantény, která nyní už pomalu ustupujíce. Několik kontrastujících a přesto vzájemně ladících listů: Krajina jako kráska se zeleným tělem. Posvěcená dezinfekce. Naděje velikonoční a svatodušní..

31.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 16.52 | Přečteno: 276 | Diskuse

Pavla Gomba

Patří děti do školy?

V minulých týdnech pandemie koronaviru uzavřela brány škol pro neuvěřitelnou jednu miliardu tři sta milionů dětí celkem v 188 zemích světa.

31.5.2020 v 14:56 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 1235 | Diskuse

František Kašpárek

Vyhoďte ji z kola ven!

Následující úvaha je pouze mým osobním názorem. Mohu mít pravdu, nebo částečně pravdu, mohu se mýlit. V duchu existence tří pravd: Moje pravda, tvoje pravda, a pravda.

31.5.2020 v 14:48 | Karma článku: 28.36 | Přečteno: 721 | Diskuse
Počet článků 81 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6286

Chodím po světě, dívám se a ptám se. Jak to všechno funguje? Proč píšou noviny to, co píšou? Co bylo předtím? Jaké jsou souvislosti? A komu to prospěje?  Kdo se ptá, nezůstane hloupý. Kdo se ptá, nemusí se nechat vést a věřit. Kdo se ptá, najde svoji vlastní cestu. Jdete se mnou?

Najdete na iDNES.cz